خدمات

طبقه بندي هاي فرزند

دایکات

دایکات

 

 

توضیحات

 

دایکات (Die Cutting) روشی است که می توان با آن عملیات برش پلاستیک، فوم، کاغذ، انواع جعبه کارتن و مقوا به شکل های خاص را برای تولید انبوه انجام داد. از طریق دستگاه دایکات می توان یک شکل را با ابعاد دقیقا مشابه بارها و بارها بدون دخالت هیچ ابزار دیگری مانند قیچی، شابلون و … ایجاد کرد.

متریال مورد نظر پس از اتمام کار خود در دستگاه چاپ توسط دستگاه دایکات با ضربه دایکات، اصطلاحا تیغ میخورد. البته در بعضی سفارشات، عمل دایکات روی متریال چاپ نشده انجام می‌شود. در این مرحله طرح‌های موردنظر برش یا خطِ تا می‌خورند. استفاده از دستگاه دایکات باعث صرفه جویی در وقت شده و اشکال بریده شده کاملا یکدست خواهند بود. البته دقت و ظرافت اپراتور در خروجی کار بسیار تاثیر دارد.

 

انواع قالب دایکات:

دایکات فکی یا تخت  (Platen Die Cutting)

دایکات روتاری یا دوار (Rotary Die Cutting)

کلیشه برجسته

 

دایکات تخت

قالب های تخت به صورت لیزری، با تیغه های استاندارد و بدون محدودیت ابعادی ساخته می‌شود که شامل تیغه های برش، خم و انواع پرفراژ می‌باشد. این قالب‌ها قادرند انواع کارتن، مقوا، کاغذهای پشت چسب دار، کاغذهای لمینیت‌شده یا فوم و مقوا یا مگنت را در دستگاه دایکات تخت به فرم دلخواه درآورند. همچنین این قالب‌ها در فرآیندهای تولید صنعتی برای چرم، مشمع، انواع فوم، پارچه ها و سایر مواد مشابه بکار می‌روند.

 

دایکات روتاری

این سری قالب ها که به روی بستری از چوب چند لایه به شکل استوانه ساخته می شوند و در دستگاه های برش دوار که بنام روتاری شناخته می شوند، بکار می‌روند. این تکنولوژی جدید در پروسه تولید کارتن و جعبه در ابعاد مختلف می‌باشد که امکان دستیابی هر چه سریعتر به تولید مورد نظر را مسیر ساخته و در عرصه رقابت، توانمندی بسیار بالایی را موجب می‌گردد.

 

کلیشه برجسته

علاوه بر تیغه‌های برش، خم و یا پرفراژ شامل قسمت های نقش برجسته نیز می‌باشد و در این نوع قالب‌ها امکان برجسته سازی روی مقوا همزمان با تیغ زنی وجود دارد.

 

جمع‌بندی

محاسبات هزینه قالب یا تیغ، همچنین عملیاتی چون بسته بندی نیاز به تخصص دارد. گاهی یک ترفند مناسب در ساخت قالب یا طراحی بسته‌بندی، می‌تواند صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه تولید رقم بزند.

مشاهده موارد...
لمینت

لمینت

 

 

توضیحات

لمینت فوم EVA ،لمینت پارچه به پارچه

این شرکت با داشتن مدرن ترین دستگاه های لمینت قادر است لمینت روی فوم EVA را بصورت گرم انجام دهد. حال این لمینت می تواند پارچه، چرم، نایلون مشمعی، فوم ، کاغذ و باشد. چسب های مصرفی از بهترین نوع چسب های صنعتی و پایه آب می باشد.

 

لمینت فوم به شرح زیر می باشد:

لمینت پارچه به پارچه

لمینت فوم رول EVA با فویل آلومینیوم

چاپ کاغذ طرح دار بر روی پارچه

 

رول فوم EVA توسط این شرکت تولید شده و پس از آن با استفاده از دستگاه لمینت می توان بر روی فوم تولید شده انواع پارچه، بیاله، چرم، سوزنی، پارچه پشت مواد، ساتن، برزنت، جیر، مخمل و سایر پارچه ها را لمینت کرد. حال این لمینت می تواند بصورت دوبله (2لایه) و سوبله (3لایه) باشد.

 

 

از ویژگی های دستگاه لمینت

-  قدرت بالای غلتک و سطح تماس بالا، موجب افزایش امنیت شده است.

-  چسب ریزی یکنواخت توسط غلتک حکاکی ساده به صورت نقاط شبکه ای است که موجب لمینت شدن در لایه به صورت یکنواخت می شود.

-  فشار یکنواختی که در غلتک وجود دارد موجب یکنواختی فشار وارده به لایه ها در تمامی قسمت های پارچه می شود.

-  محصول به صورت یکنواخت لمینت خواهد شد.

-  به گونه ای طراحی شده که کارکردن با آن آسان است.

-  با به حداقل رساندن تنش در تولید، لمینت یکنواخت و نرمی حاصل می شود.

-  لمینت کردن انواع فیلم های پلی مری، پارچه

 

مشاهده موارد...