فوم Eva از اتیلن و ویلن استات تولید شده است که با کیفیت بالا و ویژگی های خود توانسته است جایگزین مناسبی برای بسیاری از مواد اولیه مانند اسفنج، یونولیت و ... شود.

از فوم Eva برای تولید محصولات بسیاری استفاده می شود، به گونه ای که حذف این فوم از بازار صنایع ایران تقریبا غیرممکن شده است.

به علت گستردگی و تنوع فوم Eva در ویژگی و کاربرد امکان توضیح تمامی موارد وجود ندارد. در این مقاله سعی کرده ایم فوم Eva را به اختصار توضیح دهیم.

 

ویژگی های فوم Eva

با توجه به اینکه فوم Eva در صنایع بسیاری به عنوان ماده اولیه استفاده می شود، باید در مشخصات ظاهری و پروسه تولید تنوع گسترده ای داشته باشد، تا بتواند تمامی نیازهای مشتریان را برآورده کند. از مهم ترین ویژگی های فوم Eva می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فوم Eva در تراکم بالا تولید می شود، بنابراین می تواند به خوبی ضربه وارد شده را دفع کند. هم چنین تراکم بالای فوم Eva باعث شده است تا بتوان از آن به عنوان عایق های صوتی و حرارتی استفاده کرد.

فوم Eva از قدرت ضربه پذیری و ارتجاعی بالایی برخوردار است، به همین جهت بهترین گزینه برای تولید فوم بسته بندی و انواع کفپوش ها و دیوارپوش ها، فوم Eva است.

فوم Eva مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب، گرما، سرما و حرارت دارد.

فوم Eva بسیار انعطاف پذیر است، به همین جهت بهترین ماده اولیه برای تولید کفپوش مهدکودک است. چرا که علاوه بر نرمی می تواند احتمال آسیب دیدن کودکان را به شدت کاهش دهد.

فوم Eva در ابعاد و ضخامت های متنوع تولید می شود تا بتواند طیف وسیعی از نیازهای صنایع را پاسخگو باشد.

فوم Eva را می توان به صورت آجدار تولید کرد.

امکان پشت چسب دار کردن و لمینت فوم Eva وجود دارد.

فوم Eva بسیار نرم است و حمل و نقل آن آسان است.

 

کاربردهای فوم Eva

با توجه به توضیحات ارائه شده می توان این گونه نتیجه گرفت که فوم Eva برای تولید بسیاری از محصولات استفاده می شود. مهم ترین آن ها محصولات فومی هستند که خود می توانند به عنوان ماده اولیه در تولید محصولات دیگر استفاده شوند.

برای مثال فوم رول از فوم Eva تولید می شود که خود برای تولید انواع عایق های صوتی و حرارتی، فوم سایلنت و کیف و کفش استفاده می شود. در ادامه ملموس ترین کاربردهای فوم Eva ذکر خواهد شد.

در ساخت وسایل الکتریکی از فوم Eva بسیار استفاده می شود.

تولید انواع کفپوش و دیوارپوش مانند کفپوش تاتامی ، دیوارپوش مهدکودک و ... با این فوم صورت می گیرد.

فوم Eva کاربرد گسترده ای در صنایع خودروسازی، تجهیزات نظامی و ساختمان سازی دارد. برای مثال از فوم رول سایلنت تولید شده از فوم Eva برای زیرسازی پارکت استفاده می شود.

اسباب بازی و بازی های فکری فومی با استفاده از فوم Eva تولید می شود.

استفاده از فوم Eva برای تولید کیف، کفش و چمدان بسیار در ایران گسترده است.

تولید چرم مصنوعی با استفاده از ورق فوم Eva انجام می شود

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید