کفپوش پلی یورتان

 

توضیحات

کفپوش پلی یورتان به عنوان یک عایق بسیار مناسب شناخته شده است،که کاربردهای آن باتغییر دانسیته و سلول بندی متفاوت می باشد. این مواد می تواند به عنوان (عایق صوتی) ، (مواد سلول باز) ، (مواد سلول بسته) و یا عایق حرارتی استفاده شود. عایق کاری به کمک کفپوش پلی یورتان عموما یا به صورت پاشیدن، تزریق و یا پنل پیش ساخته می باشد.

این نوع کفپوش، دو جزئي و بر پايه رزين پلی يورتان مي باشد كه به دليل مقاومت سايشي،مقاومت مكانيكي بالا، پايداري در برابر عوامل شيميايي، جهت روكش نمودن سطوح بتني، آسفالت و فلزي در مكان هايي كه نياز به مقاومت بالای مكانيكی كف وجود دارد، قابل استفاده است. خواص حاصل از این روكش مشابه روكش اپوكسي بوده با اين تفاوت كه اين روكش در مقايسه با روكش اپوكسي پايداري بهتري در مقابل اشعه خورشيد دارد.

كفپوش پلی اورتان به عنوان کفپوش  در مراكزبهداشتي، صنعتي، نظامي و همچنين سالن هاي ورزشی قابل استفاده می باشد.

 

اجزای فرمولاسیون پلی یورتان

فوم پلی یورتان از اجزای مختلف پل یال و ایزوسیانات تشکیل می گردد.همچنین عوامل پف زا، کاهش دهنده کشش سطحی، کاتالیزور و سایر افزودنی ها، در موارد کاربردی مختلف ، قابل  افزودن به این فرمولاسیون هستند.

افزودنی هایی همچون مواد رنگی ، پایدار کننده اشعه ماوراء بنفش ، تاخیر اندازهای شعله و پرکننده ها در ترکیبات پلی یورتانی استفاده می شوند که استفاده از هر کدام باعث تغییر خواص شیمیایی و فیزیکی محصول نهایی میگردد.